Роз’яснення спірного моменту 10 туру

0
774

Президенту

Асоціації футзалу

Рівненської області

Пашкевичу Д.

Головного судді

Аматорської футзальної

ліги Рівненщини

Кравцова П.

Роз’яснення

щодо ігрового епізоду матчу 10 туру АФЛР
між командами “Квартал” – “Поліська Січ”, що відбувся 11.02.2018 р.

 

На 40-ій хвилині матчу гравець атакуючої команди №5 у синій формі, намагаючись заволодіти м’ячем після верхової передачі партнера по команді, очевидно штовхає руками у спину захисника №13 у білій формі, що є порушенням Правила №12 (Правила гри у футзал – ПОРУШЕННЯ ТА НЕНАЛЕЖНА ПОВЕДІНКА, ст. 39. Порушення, які караються штрафним ударом:

Штрафний удар виконується командою суперника, якщо гравець скоїть будь-яке з наступних семи порушень, які сталися, на думку арбітра в недбалій, нерозсудливі манері або з використанням надмірної сили:

– штовхне суперника

…).

Неправомірні дії гравця №5 у синій формі в боротбі за позицію і оволодіння м’ячем були скоєні в недбалій манері, тому таке порушення карається тільки 10-метровим штрафним ударом (оскільки це був 6-й накопичувальний фол) без застосування дисциплінарної санкції у вигляді попередження (жовтої картки).

Керуючись методичними рекомендаціями (критеріями) перший арбітр, займаючи вдалу позицію і маючи вдалий огляд цього епізоду, прийняв, на мою думку, правильне рішення щодо призначення 10-метрового штрафного удару на користь команди в білій формі.

Спеціальна оцінка могла би бути виставлена спостерігачем арбітражу даного матчу за епізод, який, на жаль, пройшов повз увагу арбітрів. Після пробиття 10-метрового штрафного удару до воротаря команди у синьо-чорній формі арбітри повинні були застосувати дисциплінарну санкцію у вигляді вилучення (червоної картки) за використання образливого жесту і нецензурних висловлювань (Правило №12, ст. 42).