Регламент чемпіонату та першості Аматорської футзальної ліги Рівненщини сезону 2017/2018 рр.

0
811

«ЗАТВЕРДЖЕНО»                                                              «ПОГОДЖЕНО»
Президент асоціації                                                            голова Рівненської
Футзалу Рівненської області                                             обласної федерації футболу
 
М.п.___________________ Д.Пашкевич                                  м.п. ______________ О. Хахльов
___  жовтня  2017 р.                                                            ___  жовтня  2017 р.
Регламент
чемпіонату та першості
Аматорської футзальної ліги Рівненщини

сезону 2017/2018 рр.
Рівне-2017

 1. Мета І завдання
 2. 1. Змагання проводяться з метою популяризації футзалу на Рівненщині, широкого залучення мешканців області до систематичних занять спортом.

1.2. Завданнями змагань є підвищення майстерності футзальних команд, організація дозвілля шанувальників футзалу, структуризація розвитку аматорського футзалу в Рівненській області, визначення найсильнішої команди Рівненщини для участі в Аматорській футзальній лізі України (АФЛУ).
 

 1. Керівництво ТА УПРАВЛІННЯ змаганнями

2.1. Загальне керівництво проведенням змагань здійснює Асоціація футзалу Рівненської області  (далі – АФРО).

2.2. Безпосередня організація та проведення матчів покладаються на головну суддівську колегію.

2.3.  Усі питання, що не врегульовані цим Регламентом – вирішує виконком АФРО.

2.4. Інформація про проведення змагань розміщується на сайті за інтернет-адресою:futsal.rv.ua

 1. Учасники змагань

3.1. До участі у змаганнях допускаються виключно аматорські команди Рівненської області.
3.2. Команди, які беруть участь у змаганнях під егідою АФРО, зобов’язані виконувати та дотримуватись вимог та рішень ФІФА, УЄФА, ФФУ, АФУ, АФЛУ, РОФФ та АФРО, своєчасно перераховувати колективні заявочні внески та інші платежі у розмірах і термінах, визначених головною суддівською колегією АФРО.
3.3. Склад команди: 18 гравців і 2 тренери. Безпосередньо на гру до рапорту (протоколу) арбітра вносяться не більше 14 гравців.
3.4. До участі у змаганнях не допускаються:
– гравці із заявкового листа команд футзальної «Екстра-ліги» України та гравці, котрі виступають за іноземні клуби;
– гравці команд Першої ліги України з футзалу;
– гравці професійних футбольних ліг України (Прем’єр-ліга, Перша ліга, Друга ліга);
– гравці, вік яких менше 15 (п’ятнадцяти) років на день подання заявки.
3.5. Гравцю заборонено бути заявленим за дві та більше команд, які беруть участь у змаганнях під егідою АФЛУ, одночасно. Протягом сезону гравець має право виступати не більше, ніж за дві команди.
3.6. Гравці команд, визначених у п. 3.4 даного Регламенту, можуть бути заявлені або дозаявлені тільки після закінчення дії контракту, чи в зв’язку із припиненням контракту, але не раніше ніж через 30 днів після останнього внесення даного гравця в протокол матчів всеукраїнських змагань.

 1. СТРОКИ, місце І СИСТЕМА ПРОВЕДЕННЯ змагань

4.1. Чемпіонат (Перша ліга – 12 команд) проводиться у спорткомплексі ДЮСШ №4 (м. Рівне, вул. Фабрична) у два етапи: – груповий етап: листопад 2017 р./лютий 2018 р.; – фінальний етап (ігри плей-офф): лютий/ 18 березня 2018 р.
4.2. Першість (Друга ліга – 16 команд,) проводиться у спортзалах НВК-ЗОШ №26 (м. Рівне, вул. Павлюченка 24) ЗОШ № 27 (вулиця Дубенська 133) із жовтня 2017 року по березень 2018 року.
4.3. Матчі Першої та Другої ліги проводяться в одне коло відповідно до затвердженого календаря змагань. Команди, вказані першими у календарі, вважаються господарями матчу.
4.4. 8 (вісім) кращих команд Першої ліги за результатами групового етапу виходять до фінального етапу змагань.
4.5. Матчі фінального етапу складаються з однієї гри.
4.6. Ігри плей-офф визначаються таким чином:
– 1/4 фіналу: а) 1 місце – 8 місце,  б) 2 – 7,  в) 3 – 6,  г) 4 – 5;
– 1/2 фіналу: переможець гри а) – переможець гри г), переможець гри б) – переможець гри в);
– команда-господар фінального матчу та гри за ІІІ-є місце визначається жеребкуванням.
Система проведення змагань Другої Ліги. Участь приймають 16 команд. Сліпим жеребкування поділяються на дві групи (група А та група Б) по 8 команд у кожній. По результатах групових змагань команди займають місця згідно набраних очок. Ігри плей-офф визначають таким чином
– 1/8 фіналу : а) 1 місце групи А – 8 місце групи Б; б) 2 місце групи А – 7 місце групи Б; в) 3 місце групи А – 6 місце групи Б; г) 4 місце групи А – 5 місце групи Б; д) 5 місце групи А – 4 місце групи Б; є) 6 місце групи А – 3 місце групи Б;
ж) 7 місце групи А – 2 місце групи Б; з) 8 місце групи А – 1 місце групи Б
– 1/4 фіналу :а) переможець гри а) – переможець гри д); б)переможець гри з) – переможець гри г); в)переможець гри б) – переможець гри є); г)переможець гри в) – переможець гри ж);
– 1/2 фіналу: переможець гри а) – переможець гри г); переможець гри б) – переможець гри в).Переможці 1/2 фіналу попадають у фінал, переможені проводять гру за ІІІ місце.
4.7. Команда, що посіла 1 місце в Першій лізі, отримує звання “Чемпіон аматорської футзальної ліги Рівненщини-2017/2018” і має право на участь у всеукраїнському фіналі АФЛУ 2018 року.
4.8. Команда, що посіла 12 місце в Першій лізі, переходить до Другої ліги в сезоні 2018/2019 рр. Команда, що посіла
1 місце в Другій лізі, переходить до Першої ліги в сезоні 2018/19 рр.
4.9. Команда, що посіла 11 місце в Першій лізі, та команда, що посіла 2 місце в Другій лізі, грають перехідну гру за право брати участь у Першій лізі в сезоні 2018/19 рр. (фінансові витрати несуть команди-учасниці матчу 50/50).
4.10. Система проведення чемпіонату та першості Аматорської футзальної ліги Рівненщини 2018/2019 рр. буде визначена додатково до початку змагань.
4.11. Матчі проводяться за офіційними Правилами гри у футзал ФІФА 2014/2015 років.
4.12. Ігри тривають два тайми по 20 хвилин кожний загального часу. Перерва між таймами не повинна перевищувати 10 хвилин. У кожному матчі Першої ліги дві останні хвилини другого тайму грається «чистий» час. Усі матчі повинні розпочинатися у точно встановлений календарем змагань день і час.
4.13. Право перенесення матчів належить головній суддівській колегії. Переноси матчів можуть бути у випадку форс-мажорних обставин, стихійного лиха, участі команди у змаганнях вищих за рангом, або у відомчих заходах у випадку, якщо команда офіційно представляє будь-яке відомство Рівненської області.
4.14. Перенесені матчі повинні бути зіграні не пізніше, ніж за 1 (один) тур до завершення групового етапу змагань.
4.15. Команди зобов’язані виступати в єдиній ігровій формі з номерами та у захисних щитках. Команди-господарі повинні мати ігровий м’яч. Кольори футболок гравців команд-суперниць не повинні збігатися. Кольори футболок кожного воротаря повинні відрізнятися від кольорів футболок інших гравців обох команд. Якщо у двох команд кольори ігрової форми збігаються, то команда, вказана у календарі другою, повинна одягнути ігрову форму (манішки) іншого кольору. Футболіст, екіпірування якого не відповідає Правилам гри і вимогам даного пункту, до участі в матчі не допускається.
4.16. За неявку команди на матч їй зараховується технічна поразка – (0:5), команді-супернику – перемога (5:0). За дві неявки на матч протягом сезону команду може бути знято зі змагань за рішення виконкому АФРО.
4.17. Дискваліфікований або незаявлений футболіст, внесений до рапорту арбітра матчу, вважається учасником гри навіть, якщо він знаходився у резерві й не виходив на заміну. Якщо такий гравець брав участь у матчі, команді зараховується поразка – (0:5). Гравець, прізвище якого не внесено до рапорту арбітра, не має права брати участь у грі.
4.18. Представник команди зобов’язаний не пізніше, ніж за 30 хвилин до початку гри внести до протоколу матчу прізвища та імена гравців (за їхніми номерами), а також офіційних осіб; пред’явити арбітру матчу заявочний лист і підписати протокол матчу. Першим заповнює протокол представник команди-господарів.
4.19. Перед початком гри футболісти обох команд та арбітри обмінюються рукостисканням («Справедлива гра»). Після гри тренер або офіційна особа команди зобов’язані ознайомитись із дисциплінарними санкціями щодо гравців їхніх команд. Офіційні особи і тренери команди несуть відповідальність за облік попереджень і вилучень своїх гравців, а також за своєчасну оплату внесків по штрафних санкціях.
4.20. На спеціально відведених місцях, що розташовані в технічній зоні, повинні перебувати тільки запасні гравці та офіційні особи, внесені у протокол матчу згідно заявочних листів.
4.21. Керівники команд несуть відповідальність за поведінку гравців і не мають права втручатися в дії арбітрів. У випадку неетичних або хуліганських дій, які дискредитують  асоціацію футзалу Рівненнської області з боку офіційних представників команд на змаганнях, або зрив ними змагань, Дисциплінарний комітет (ДК) асоціації накладає на команду санкції.
4.22. У місцях проведення змагань та на екіпіровці гравців забороняється розміщення реклами тютюнових компаній, будь-яка агітація расистського, нацистського та політичного характеру.
 

 1. оформлення ЗАЯВОЧНОЇ документАЦІЇ

5.1. Заявочні листи представники команд до початку змагань надають головній суддівській колегії.
5.2. Заявочні листи повинні бути завірені керівником, тренером і поіменно лікарем з підписом і печаткою.
5.3. Дозаявка гравців, які ще не брали участі у змаганнях протягом звітного сезону і відповідають п. 3.4 даного Регламенту, а також перехід гравців із команди в команду дозволяється до 03 лютого 2018 р.
Із 03.02.2018 року дозаявки та переходи гравців заборонені.

 1. Визначення місць у ЗМАГАННЯХ

6.1. Місця команд на груповому етапі визначаються за найбільшою сумою очок, набраних в усіх зустрічах. За виграш нараховується 3 очки, за нічию – 1 очко, за поразку очки не нараховуються.
6.2. При визначенні наступних місць перевага надається команді, яка має кращі результати в особистих зустрічах з конкурентом (конкурентами); кількість очок, різниця забитих і пропущених м’ячів. За рівності цього показника набувають чинності такі показники:
– найбільша кількість перемог у всіх зустрічах;
– найкраща різниця забитих і пропущених м’ячів у всіх зустрічах;
– найбільша кількість м’ячів забитих у всіх зустрічах;
– найменша кількість балів за дисциплінарні покарання (жовті та червоні картки) у всіх зустрічах (вилучення – 3 бали, попередження – 1 бал);
За абсолютної рівності цих показників місця команд визначає жереб.
6.3. Якщо команда, яку знято (знялася) зі змагань, провела половину (50%) і більше ігор, то їй зараховуються поразки, в іграх які залишилися (0:5); якщо менше половини ігор – всі її результати анулюються.
6.4. У фінальному етапі переможцем вважається та команда, яка в основний час гри забила більше м’ячів у ворота суперника. Якщо гра в основний час закінчиться внічию, на всіх стадіях (1/4 фіналу, 1/2 фіналу, фінал, гра за ІІІ-є місце, перехідна гра) для виявлення переможця призначається серія післяматчевих 6-метрових ударів, що виконуються згідно з «Правилами гри» у футзал.
 

 1. АРБІТРАЖ ЗМАГАНЬ

7.1. Матчі проводять арбітри, затверджені комітетом арбітражу  асоціації футзалу Рівненської області.
7.2. На кожну гру призначається два арбітри та хронометрист-секретар, який веде протокол матчу.
7.3. Якщо в ході гри мали місце попередження, вилучення гравців з поля, травми, порушення порядку, а також подання протесту, арбітр зобов’язаний внести у свій рапорт відповідні записи.
7.4. Якщо матч не розпочався вчасно з вини арбітрів, то на них накладаються дисциплінарні та штрафні санкції.

 1. Протести. ПОРЯДОК ПОДАННЯ. РОЗГЛЯД

8.1. Тренер або офіційний представник команди зобов’язаний відразу після закінчення гри попередити арбітра про подання протесту, якщо такий має місце. Відповідна заява про подання протесту підписується тренером і передається арбітру, який зобов’язаний повідомити про це команду-суперницю та головну суддівську колегію. У разі відсутності заяви, зафіксованої арбітром в рапорті після гри, протест до розгляду не приймається.
8.2. Обґрунтований протест офіційний представник команди повинен подати до головної суддівської колегії протягом 24 годин після завершення матчу. Протест у визначені строки розглядає ДК АФРО після перерахування обов’язкового внеску в сумі 300 (триста) гривень. У випадку задоволення протесту внесок повертається команді, яка його подала. Рішення по протесту приймається до наступної гри задіяних у протесті команд.
8.3. Не приймаються до розгляду несвоєчасно подані протести, а також у разі, якщо вони подані на рішення арбітра протягом матчу:
– призначення (не призначення) вільних, штрафних або 6-метрових ударів;
– визначення виходу м’яча за межі майданчика й надання права введення м’яча у гру;
– зараховане або не зараховане взяття воріт;
– попередження або вилучення гравців з майданчика.

 1. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОМАНД, ГРАВЦІВ

 І ЗАСТОСУВАННЯ ДИСЦИПЛІНАРНИХ САНКЦІЙ
9.1. За невиконання або неналежне виконання положень статутних і регламентних документів до суб’єктів футзалу застосовуються дисциплінарні санкції у відповідності до законодавства України, нормативно-правових документів ФФУ, АФУ, АФЛУ, РОФФ, АФРО та цього Регламенту.
9.2. Застосування дисциплінарних санкцій покладено на Дисциплінарний комітет АФРО, відповідно до Дисциплінарних правил АФРО.
9.3. Кількість жовтих і червоних карток, отриманих футболістами на груповому та фінальному етапах, враховуються. Не проведена з будь-яких причин гра, що визначена календарем змагань, не враховується в кількість ігор, які футболіст повинен пропустити в зв’язку з дискваліфікацією. Якщо дискваліфікація пов’язана з вилученням (червона картка) перевищує кількість ігор, які залишилися у поточному сезоні, то частина нездійсненої дискваліфікації переноситься на наступний змагальний сезон. Червоні картки переходять на змагання АФЛУ. Жовті картки після проведення останньої гри поточного сезону анулюються.
9.4. Після 4 (чотирьох) попереджень протягом змагань, гравець пропускає одну наступну гру; за 8 (вісім) попереджень – дві наступні гри і т.д.
9.5. У разі отримання гравцем двох попереджень (жовтих карток) в одному й тому ж матчі, а також отримання червоної катки в матчі (вилучення) за позбавлення суперника очевидної можливості забити гол, гравець автоматично пропускає одну наступну гру. Стосовно інших вилучень гравця або представника команди до, під час та після матчу, рішення для застосування дисциплінарних санкцій приймає ДК АФРО.
9.6. Гравець, який бере участь у змаганнях під егідою АФРО, зобов’язаний суворо дотримуватися норм Регламенту АФЛУ. У разі, якщо гравець, виступаючи за команду, що бере участь у регіональному (відбірковому) етапі, одночасно зіграє ще за одну команду, що також бере участь у регіональному етапі (в будь-якому регіоні), гравець дискваліфікується до кінця сезону в змаганнях АФЛУ. Командам (мається на увазі, якщо він у змагальний термін зіграв за дві команди, або команді), у складі якої він допустив порушення регламенту у всіх матчах за його участю зараховуються технічні поразки.
9.7. Команди несуть відповідальність за несвоєчасний початок матчів. Якщо з вини однієї із команд гра своєчасно не почалася, то на винних накладаються дисциплінарні та штрафні санкції. Час, на який затримується гра через спізнення одного із суперників, не може перевищувати 15 хвилин.
9.8. Якщо проведення матчу зірвано з вини однієї з команд, то їй зараховується поразка (0:5).
9.9. Якщо проведення матчу зірвано з вини обох команд, то їм зараховуються поразки. В усіх випадках на винних накладаються дисциплінарні та штрафні санкції.
9.10. Якщо команда без дозволу арбітрів самовільно залишила майданчик, то їй зараховується поразка (0:5). Питання щодо подальшої участі цієї команди в змаганнях під егідою АФРО вирішується виконкомом АФРО на підставі рішення ДК АФРО.

 1. Нагородження

10.1. Команда-переможець і команди-призери чемпіонату та першості нагороджуються кубками, медалями, грамотами та дипломами АФРО.
10.2. Кращі гравці за номінаціями змагань Першої ліги нагороджуються пам’ятними призами АФРО.
 

 1. ФінансОВІ ВИТРАТИ

11.1. Для покриття витрат на організацію та проведення змагань команди-учасники чемпіонату та першості перераховують колективний заявочний  внесок, що становить:
 
Перша ліга5000 (п’ять  тисяч грн.);                             Друга ліга 4000 (чотири  тисячі  грн.).
Колективний заявочний внесок команди-учасниці групового етапу перераховують до початку змагань на розрахунковий рахунок                              , код ЗКПО                         , МФО                   у                                         
              , одержувач                                                         , № картки одержувача                                        або готівкою.
11.2. Витрати на відрядження команд на змагання несуть відряджуючі організації.
 

 1. БЕЗПЕКА ПРИ ПРОВЕДЕННІ ЗМАГАНЬ. ПІДГОТОВКА СПОРТИВНИХ СПОРУД

У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року №2025 “Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів”: підготовка спортивних споруд покладається на їх власників; контроль за підготовкою спортивних споруд та забезпечення безпеки при проведенні змагань здійснює робоча комісія, яка утворена відповідальними обласними державними адміністраціями.
Власник спортивної споруди не менш, ніж за чотири години до початку змагань, зобов’язаний подати до робочої комісії акт про її готовність до проведення змагань. Невиконання вимог, передбачених цим пунктом, що стали причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, спонукає до відповідальності, передбаченою чинним законодавством України.

 1. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

13.1. Усі питання, які не передбачені цим Регламентом, регулюється виконкомом АФРО.
13.2. Положення цього Регламенту діють з моменту його затвердження виконкомом АФРО і до прийняття нового Регламенту.
13.3. Усі додатки до дійсного Регламенту є його складовою частиною.
ДОДАТОК 1
ДИСЦИПЛІНАРНІ ПРАВИЛА
АСОЦІАЦІЇ ФУТЗАЛУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Територіальні федерації (асоціації) та інші футзальні клуби (команди) відповідають за поведінку своїх футболістів, членів клубу, а також будь-якої офіційної особи, що виконує якусь місію від імені асоціації чи клубу (команди) на будь-якому матчі.
Територіальна федерація (асоціація) та її клуби (команди), які беруть участь у змаганнях, відповідають за громадський порядок і безпеку до, під час і після матчу. Вони можуть бути притягнуті до відповідальності за будь-яку пригоду, недисципліновану поведінку, порушення Регламенту змагань. До них можуть бути застосовані дисциплінарні та фінансові санкції та інші засоби впливу.
Характер та розмір дисциплінарних чи фінансових санкцій визначається Дисциплінарним комітетом асоціації згідно з цими Дисциплінарними правилами та Регламенту змагань. За невиконання або несвоєчасне виконання клубами (командами) рішень асоціації, передбачені дисциплінарні та фінансові санкції. Підставами для розгляду Дисциплінарним комітетом порушень і накладення відповідних санкцій є:

 • попередження або усунення з гри, що зафіксовані у протоколі матчу;
 • сам протокол матчу;
 • рапорт інспектора, арбітра;
 • письмова заява керівників клубів, матеріали засобів масової інформації, інші документи.

дисциплінарні та фінансові санкції
За невиконання статутних та регламентних норм можуть бути застосовані такі санкції:
І. Стосовно міні-футбольних (футзальних) клубів (команд):

 • попередження;
 • суворе попередження;
 • анулювання результату гри: – за проведення з порушенням норм спортивної етики;
 • присудження перемоги команді – суперниці (0:5); – за внесення до протоколу гри незаявленого або дискваліфікованого гравця (тренера);
 • позбавлення турнірних очок.

Виключення зі складу учасників (зняття із змагань):
1) за повторне порушення терміну сплати внесків, грошових штрафів;
2) за повторну неявку на гру без поважних причин;
3) за самовільне залишення майданчика (відмова від продовження гри).
Фінансові санкції:
1) за неявку команди на гру без поважних причин – 240 грн.;
2) за провокаційні дії гравців команди або офіційних осіб, що викликали порушення громадського порядку – 200-1000 грн.;
3) за надання фіктивних документів, у тому числі з оплати заявочних чи інших внесків, штраф – 200-500 грн.
4) неетична, некоректна, неспортивна поведінка гравців, керівників команди та інших посадових і офіційних осіб клубу (команди) до, під час та після гри – 500 грн.

 1. Стосовно офіційних осіб (представники команд, тренери, судді, інспектори):
 • попередження;
 • дискваліфікація на певну кількість ігор або певний період часу.

Фінансові санкції:
1) за грубі випади на адресу асоціації або її офіційних осіб – 200-500 грн.;
2) за неетичну, некоректну поведінку до, під час і після гри – 200-500 грн.;
3) за незабезпечення вимог та умов Регламенту – 100-300 грн. за неетичні випади на адресу арбітрів – 200-
500 грн.
III.    Стосовно гравців:
1) за друге попередження у грі – вилучення в цій грі та дискваліфікація на 1 гру;

 • за навмисну гру рукою або грубий прийом проти суперника з метою зриву гострої атаки (позбавлення суперника очевидної можливості взяття воріт) – вилучення у цій грі та дискваліфікація на 1 гру;
 • за грубу гру з ризиком нанесення травми супернику – до 5 ігор;
 • за демонстративну незгоду з рішенням судді – вилучення у цій грі та дискваліфікація на 2 гри;
 • за образливі жести на адресу суперника, судді, офіційних осіб – вилучення у цій грі, дискваліфікація на 3-4 гри;
 • за нецензурні вислови на адресу партнера, суперника, судді, офіційних осіб – вилучення у цій грі, дискваліфікація на 3-4 гри;
 • за навмисний удар суперника, партнера по команді – під час гри – до 5 ігор, після гри – до 8 ігор;
 • за плювок в суперника чи суддю, удар (рукою чи ногою) партнера або суперника під час гри або після припинення гри – вилучення в цій грі, дискваліфікація до 8 ігор;
 • за бійку під час або після гри – до 10 ігор;
 • за напад, погрозу чи спробу фізичного насильства стосовно офіційних осіб (арбітра, та ін.) – дискваліфікація до 12 місяців та грошовий штраф – 500 грн.;
 • за повторний напад, погрозу чи спробу фізичного насильства стосовно офіційних осіб (арбітра, та ін.) – заборона участі в змаганнях, які проводить асоціація, терміном на від 1 до 3 років;

Дискваліфікація на певний термін:  

 • за погрозу помсти, спробу фізичного впливу на арбітрів, та офіційних осіб АФРО;
 • за участь гравця одночасно в у двох або більше лігах під егідою АФЛУ – дискваліфікація футболіста до кінця сезону;

Можливе застосування дисциплінарних санкцій за сукупністю покарань. Відсторонення гравця розповсюджується на всі змагання, які проводяться під егідою асоціації.

 1. IV. Стосовно арбітрів:
 • попередження;
 • усунення від обслуговування ігор на певний термін;
 • тимчасове переведення на арбітраж нижчих ліг та змагань;
 • дискваліфікація на визначений чи невизначений час.

Несвоєчасне підтвердження свого призначення, зняття з гри після офіційного призначення, відмова від обслуговування ігор будь-якого рівня (крім поважних причин):

 • перший раз -відсторонення від арбітражу на 3 гри;
 • повторно -відсторонення від арбітражу на 5 ігор;
 • систематично -дискваліфікація.

Неявка або запізнення на гру без поважних причин:

 • запізнення –попередження;
 • повторне запізнення -відсторонення на 3 гри;
 • неявка на гру -відсторонення до кінця чемпіонату.

Несвоєчасне надання протоколу матчу, неохайне його оформлення, несвоєчасне повідомлення результату гри:

 • вперше -попередження;
 • повторно -відсторонення від арбітражу на 3 гри.

Фальсифікація щодо внесення у протокол матчу запису про вилучення і попередження, приховування фактів неетичної поведінки гравців, офіційних осіб або глядачів:
–              відсторонення від арбітражу до завершення чемпіонату.
Порушення Регламенту з питань допуску гравців до гри:
–              відсторонення від арбітражу на 3 тури.
Некваліфікований арбітраж:

 • перший раз – усунення від проведення матчів на певний термін.

Упереджений арбітраж, грубі порушення вимог і умов Регламенту змагань, що призвели до серйозних конфліктів у матчі з вини арбітра:
– дискваліфікація згідно з окремим рішенням, затвердженим комітетом арбітражу АФРО.
Для встановлення міри покарання стосовно гравців, офіційних осіб, арбітрів члени Дисциплінарного комітету мають право керуватися статтями дисциплінарного кодексу ФФУ.
ГОЛОВНА СУДДІВСЬКА КОЛЕГІЯ:

 1. Пашкевич Денис – президент АФРО, тел. (098) 924-83-83
 2. Дзюбак Володимир – голова дисциплінарного комітету, тел. (096) 363-99-74
 3. Кравцов Павло – головний суддя змагань, тел. (067) 256-39-57